Cilt Bakımında Peeling Nasıl Yapılır?

Gözenekleri açma işleminden sonra, sıra geldi peeling uygulamasına. Cilt bakımında peeling ayrı bir öneme sahiptir. Ölü hücrelerden ve siyah noktalardan cildinizi koruyan, bu işlemdir. Cilt tipinize uygun bir peelingle, cildinizi hafifçe ovun. Hassas göz çevresi ve dudak kenarları bu işlemde sınır dışı olmalı. Hassas ve sorunlu ciltlere kesinlikle peeling uygulamayın. Cildinizi güzelce yıkayın. Önce ılık su ile peelingi çıkarın, daha sonra yüzünüze soğuk suyla şok etkisi yaratın.

 

Cilt Bakımı Maskesi Kullanın

Gözenekleri açılan cilde, maske uygulamak oldukça faydalıdır. Cilt bakımında mutlaka, önce gözenekleri açıp, sonra cilt bakım maskenizi uygulayın. Açık olan gözenekler, cilt bakım maskesinde bulunan, cilt için faydalı olan vitaminleri daha rahat emecek ve cilt bakım maskeniz gerçekten size yarar sağlayacaktır.

 

Cilt Bakımında Tonikleme

Peeling yapıp gözenekleri açtınız. Maskenizi uygulayıp, yıkadınız.  Şimdi cilt bakımınıza tonikleme işlemiyle devam ediyoruz. Gözenekleri açılan cildi, kesinlikle öylece bırakmayın. Açılan gözenekler, çok çabuk kiri toplar ve bu cildinize siyah nokta olarak döner. Kuruladığınız cildinize, cilt bakımı için seçtiğiniz toniğinizi uygulayın. Tonik kullanmak istemiyorsanız, gül suyu ya da daha iyisi soda kullanabilirsiniz.

 

Cilt Bakımında Nemlendirme

Artık geldiniz cilt bakımının son aşamasına. Tüm bu işlemlerden sonra cildinizi, cildinize uygun bir nemlendiriciyle  nemlendirme işlemine. Nemlendiriciniz mutlaka cildinize uygun olmalı. Oldukça dikkatli bir seçim yapmalısınız. Nemlenindiricinizi sürün. Cilt bakımınız tamamlanmıştır. Göz altı kremizi sürmeyi ihmal etmeyin.

 

Zamanınız azsa cilt bakımında şu sırayı izleyebilirsiniz;

  • Temizle
  • Tonikle
  • Nemlendir

 

Cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdik, şimdi yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bakım İçin Teknolojiden Yararlanabilirsiniz başlıklı makalemizde Saç Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz