Diş Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Geçici bir çözüm yolu olan çeşitli diş ağrısı geçirme yöntemlerini burada sıralayacağız. Bu süreçte sabırlı olmalı ve diş hekiminin verdiği ilaçları zamanında ve belirtilen miktarlarda almalısınız. Şimdi diş ağrısını geçici olarak da olsa hafifletmek için bazı deneyimlerimizi paylaşalım.

 

İltihaplı Dişe Soğuk Su Ya da Buz Kompresi

Benim de en sık çektiğim diş ağrısı çeşididir, iltihaplı diş ağrısı. İltihaplı dişin soğuk suya temas etmesiyle, ağrı bir anlık da olsa azalıyor ve geçici bir rahatlama telkin ediyor. Ağrıyan dişe incecik bir buz parçası koyarak ağrıyı dindirebilirsiniz.

 

Ben bir pet şişenin içine su doldurup, içine bolca buz ekliyorum. Diş ağrıdıkça suyu ağza alıp, ağrıyan dişte sızlayana kadar tutmak, ağrılı bölgenin bir süre sonra uyuşmasına neden oluyor. Her ağrı olduğunda bunu tekrarlamak en iyi çözüm gibi görünüyor.

 

Diş Ağrısına Kolonya Ve Tuzlu Pamuk

Ağrıdan ziyade sızlayan dişe iyi gelen bu yöntemi çoğu kişi bilir. Ufak bir pamuk parçasını kolonyaya batırıyoruz ve üzerinde bolca tuz ekliyoruz. Ağrıyan dişin üzerine koyu, diğer dişimizle sıkıştırıp bekliyoruz. Hemen değil ama belki bir süre sonra sızlamalar azalıyor.

 

Diş Ağrısını Geçirmek İçin Karanfil

Karanfilin diş ağrısını geçirdiği yönündeki yazılara hak vermemek elde değil. Bir parça karanfili, ağrıyan dişe koyduğunuzda bir süre sonra ağrı hafiflemeye başlıyor ve sonrasında tamamen yok olabiliyor. Karanfilin bu özelliğinin keşfedilmesi henüz çok yeni bir zamana denk geliyor.

 

Karanfili ağrıyan dişe sıkıştırıp ısırdığınızda sancı azalıyor ve daha sonrasında diş ve damak bölgesinde bir uyuşma meydana geliyor. Bu da geçici de olsa, dişin ağrısını hafifletiyor.

Bir önceki yazımız olan L- Carnitine (Karnitin) Nedir? başlıklı makalemizde Kalp Krizi, Karaciğer ve Spor hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz