Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Abone ol

Diş ağrısının en etkili çözümü uzman bir doktora gözükmenizdir. Fakat acil durumlarda diş ağrısı hafifleten yöntemlerden yararlanarak kendinize ufak çözümler üretebilirsiniz. Sizlere diş ağrısını kendi yöntemleriniz ile geçici olarak nasıl ortadan kaldıracağınızı paylaşıyoruz.

Sirkeli Su ve Tuzlu Su ile Gargara

Gargara diş ağrılarını uyuşturucu özelliğe sahiptir. Dişinizde ki bakteriler gargara ile temizlenir ve şişlik varsa inmeye başlar. Diş eti ve diş çürüklerine karşı etkilidir.

 

Dişlerinizi Fırçalayın

Çürük dişinizin arasına sıkışmış ve ağrıya yol açan besinleri çıkartabilmek için dişlerinizi macunsuz şekilde fırçanızı fırçalayın. Diş ağrısı yaşadığınız zaman dişlerinizi sık fırçalamak bir işe yaramayacaktır. Bu yöntem yalnızca diş arasında kalan ve ağrıya yol açan parçaların temizlenmesi için yapılmalıdır.

 

Ağrı Kesici ve Antibiyotik

İltihaplanma sebebi ile diş ağrısı sıkıntısı çekiyorsanız hafif etkili ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlardan faydalanabilirsiniz. Fakat ilaç kullanmadan önce mutlaka bir doktora gözükmelisiniz.

 

Karanfil

Karanfil geçmiş yıllardan günümüze kadar enfeksiyon ve iltihapların tedavisinde kullanılıyor. Diş ağrısı sorunları için de kullanılabilen karanfilden yararlanarak diş ağrınızı hafifletebilirsiniz. Bakterileri öldürme özelliğine sahip Eugenol maddesini içeren karanfil, tıpkı diş macunlarındaki gibi bakteri önleyici özelliğe sahiptir.

 

Sarımsak

Halk arasında diş ağrısının geçmesi için en sık başvurulan yöntem sarımsak kullanmaktır. Çürük ve ağrı yapan dişinizin üzerinde bekleteceğiniz sarımsak diş ağrılarınızı ortadan kaldırır ve bakterileri engeller.

 

Bahsettiğimiz diş ile alakalı önlemleri uyguladığınızda dişlerde çürüme, diş ağrısı ve hatta diş eti rahatsızlıklarından bir nebze olsun sizi uzaklaştırır.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Horlama Sorunu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz