Erkek Sağlığına Faydalı Yiyecekler
Abone ol

Kadınlara kıyasla erkekler yeme konusunda her ne kadar yemek ayrımı yapsa da, faydalı yiyecekler bakımından daha özensizdir. Erkek sağlığına faydalı yiyecekler için kısa bir derleme yaptık. Böylece erkeklerde sağlıklı ve faydalı yiyecekler neler ve bu yiyecekleri nasıl tüketmeleri gerektiğini öğrenmiş olacak. Erkek sağlığına faydalı yiyecekleri şu şekilde sıralayalım;

 

Yağsız Kırmızı Et

Biftek ve patates seven bir erkekseniz, şanslısınız demektir! Kırmızı et size faydalı bir besindir. Kırmızı et protein açısından zengindir ve tavuk etinden biraz daha fazla yağ içerir. Kırmızı yağ ayrıca kas oluşumuna yardımcı olan lösin, amino asit için en zengin besinlerden biridir.

 

Vişne

Vişne ve vişne suyu, iltihaplanma önleyici bazı ilaçların etkilerine sahiptir.

 

Çikolata

Çikolata kan dolaşımını hızlandırır. Araştırmalar, bitter çikolatanın kötü kolesterolün yükselmesini engellediğini, dolaşımı hızlandırdığını ve kan basıncını dengede tuttuğunu göstermiştir. Kan dolaşımı yavaş erkeklerde ereksiyon bozuklukları meydana gelebilir. Fakat çok fazla çikolata tüketimi de kilo almanıza neden olabilir.

 

Kabuklu Deniz Ürünleri

Kabuklu deniz ürünleri ve diğer deniz ürünleri çinko açısından zengindir. Çinko da kalp, kas ve üreme sistemi için oldukça önemlidir. Çinko eksikliği, düşük sperm kalitesine yol açar. Eğer deniz ürünlerini tüketemiyorsanız, kuru yemiş ve çekirdek çinko ihtiyacınızı karşılayabilir.

 

Avokado

Avokado, yağ açısından zengindir fakat bu yağ, mono doymamış yağdır ve kötü kolesterolü engeller. Zeytinyağı ve kuru yemişler de faydalı yağlar içerir.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Meyve ve Sebze Sularının Yararlı Etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz