Erkekler İçin Siyah Nokta Maskesi
Abone ol

Erkekler İçin Siyah Nokta Yok Edici Maske

Kadınların baş belası olan siyah noktalar erkekler için de en büyük sorunlarından biridir. Bu sorunu maske uygulayarak çözmek mümkündür. Hem maske uygulanmalı hem de cilt her gün temizlenmeli ve nemlendirilmelidir.

 

Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir?

Siyah noktalar kirli ciltlerde oluşur ve (siyah nokta) çıkacak olan sivilcenin habercisidir.

 

Siyah noktalar giderilirken yapılan büyük yanlışlardan birisi de tırnakla sıkmaktır. Sıkılan siyah nokta çıkar fakat iz bırakır ve sivilce oluşturur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için cildinizi buharla yumuşatarak maske yapmak ve nemlendiriciler kullanmaktır.

 

Siyah noktalar kolaylıkla giderilebilir ama yöntemlerini uygularsanız.Her gün buhar ile cildinize maske yaparsanız siyah noktalar tamamen gidecektir.

 

Siyah Nokta Maske Tariflerini yapın ve cildinize uygulayın. Gerçekten çok etkili maskeler var. Deneyin ve sonuçlarını görün.

 

Erkek Siyah Nokta Maskesi

Esmer toz şeker ile yumurta akı iyice karıştırılır. Karışımın belirli bir kıvam haline gelmesi için karıştırmaya devam etmelisiniz. Bu şekilde karışımı elde ettikten sonra maske hazır edilir. Maske yüze sürülür ve 15-20 dakika bekletilir. Ardından ılık suyla durulanır.

 

Bu maske siyah nokta oluşumunu önler ve var olan siyah noktaların dışarı atılmasını sağlar. Siyah Nokta önleyici maskeyi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Erkekler tarafından en fazla kullanılan siyah nokta maskesi yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Cilde hiçbir zararı olmamasına rağmen, kullanılan malzemelerin içinde alerjisi olan erkeklerin kullanmaması gerekmektedir. Aksi halde cilt rahatsızlıklarınız olabilir.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımında Peeling Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz