Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?
Abone ol

Ev dekorasyonu yaptıracak olanların ilk olarak belirlemesi gereken şey kendi zevklerine hangi tarzın daha uygun olduğudur. Bu alanda tercihin gerçekleşmesi ile ya yeni eşya ve aksesuar alımları yapılır ya da olan eşyaların farklılaştırılması ile dekorasyon işlemi başlamış olur.

 

Dekorasyon Yerleşiminde Öneriler

Oturma odası, yatak odası, misafir odası, çocuk ve bebek odası gibi alanların yerleşiminde dolap, televizyon gibi mobilya tipi eşyalar mümkün olduğunda ölü alana çekilir.

Bu da kapı arkasındaki alanlardır. Kapıdan ilk girişte fark edilmesi istenen yatak ya da oturma grupları olur.

Bunun dışında hol ve antre gibi alanların hareketlenmesi ev içindeki enerji için olumlu etki yaratır. Bu alanlardaki duvarlara tablo ya da çeşitli aksesuar takılması daha samimi ve sıcak bir geçiş sağlar. Hol ve antre duvarlarında yapılan bu dokunuşlar mümkün olduğunda odaların dekorasyonu ile de uyumlu olmalıdır.

Çokta farklı olan dekorasyon durumları tezatlık oluşturacağından sert bir giriş yaşatabilir. Tabi siz tezatlıktan hoşlanıyorsanız bu yöntemi de uygulamanız oldukça yerinde bir karar olur.

 

Ev dekorasyon değişiklikliğine gitmek isteyen kişiler, daha yaratıcı fikirler ile evlerine yeni bir tarz getirmek ister. Bu tarzlar sayesinde hem ev ortamında hemde kişisel benliklerinde yeniliğe gitmiş olur. Durum böyle olunca ev dekorasyonu anlamında yapılacak değişiklikler için detaylı bir çalışma yapılması ve buna bağlı olarak en iyi ev dekorasyonu hizmeti alınması gerekir.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Raflar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz