Genç Kadınlarda Erkekler Menopoz Sebebi mi?
Abone ol

Kadınlar erken menopoz için erkekleri suçlayabilir mi? Nasılı andropoz için erkekler kadınları suçlayamıyor ise, kadınlarda menopoz için erkekleri suçlayamaz.

 

Üremenin sona erdiği kadınlığın ikinci plana düştüğü döneme merhaba demek. Adet dönemleri ve gebelik olasılığı sona erer. Bu evrimsel bir bulmaca olarak tabir edilir. Kısırlık menopoz nedeni değil ancak etkisi olabilir. Kısır olan kişilerde de erken menopoz görülebilir.

 

Menopoz ile uzun yaşam arasında bağlantı kurulamaz. Yumurta üretiminin durması yaşamsal faaliyetlerin durması anlamına gelmez. Erkeklerin üzerindeki baskısı nedeniyle menopoz döneminin belirlenmesi yeni bir fikirdir.

 

30 bin yıl gerisine bakıldığında da insan anatomisi geniş çapta incelenmiştir. Menopoz %100 evrimsel bir olgudur. Menopoz gelişimi zaman içinde insanın hayatta kalma şansını artırmak için hiçbir şey yapmamıştır.

 

Kadınlar genç erkeklerle birlikte olduğunda üreme faaliyetleri yaşlı erkeklere oranla daha az etkilenir. Doğal seleksiyon süreci korunmaktadır. Üreme biçimleri ve biyolojik özellikler nedeniyle bu durum yaygınlaşmıştır. Erkeklerin daha genç kadınlarla birlikte olması bilgisayarlı programlarla incelenmiş ve kadınların üreme özelliklerinin durduğu mutasyon sayısının arttığı sonuçlarına varılmıştır.

 

Çocuk sahibi olmak için menopoz erteleme tedavilerine gidilebilir. 50-60 yaşlarına kadar menopoz başlamayabilir. Günümüz teknolojisi sayesinde kısırlığa bile çözüm bulunma aşamasına gelmişken, menopoz erteleme tedavileri de bu yeniliklerden faydalanıyor. Menopoz erteleme tedavisi günümüz şartlarında olumlu yönde ilerlemiştir. Kadınların menopoz erteleme tedavisi yaptırarak çocuk sahibi olduğu haberlerini çok sık duymaya başladık.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Kellik İlacı Alkol İsteğini Azaltıyor mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz