Gliserinli Yüz Maskeleri
Abone ol

Gliserinli Yüz Maskeleri

Gliserinin cildinize olan faydaları çok fazladır. Bu yüzden gliserinli yüz maskeleri her zaman cildinizi yeniler ve tertemiz yapar. Bugün sizlerle gliserinli yüz maskelerinin tariflerini paylaşacağız. Kullanılacak malzemeler çok basit bir şekilde temin edebilirsiniz.

 

Gliserinli Yüz Maskesi 1

Bir kaşık bal ve bir kaşık gliserin ile birlikte karıştırın. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15 ile 20 dakika arasında yüzünüzde bekledikten sonra ılık suyla temizleyin. Yüzünüz yenilenir ve tertemiz olur. Siyah noktaların yavaş yavaş kaybolmaya başladığını göreceksiniz.

 

Gliserinli Yüz Maskesi 2

3 yemek kaşığı ezilmiş muz ile 1 yemek kaşığı gliserini iyice karıştırın. Yoğun hale geldiği zaman istediğimiz karşım olmuş demektedir. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve yarım saat kadar bekletin. Gliserin ve muzun içindeki mineraller sayesinde mükemmel görünümlü bir cildiniz olacak.

 

Gliserinli Yüz Maskesi 3

Bir yumurta akı, bir yemek kaşığı gliserin ve üç yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Yumurta akı, gliserin ve limon suyu kıvam haline gelinceye kadar karıştırmaya devam edin. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından ılık suyla temizleyin. Bu maske sayesinde cildiniz canlanacak ve sıkılaşacak.

 

Gliserinli Yüz Maskesi 4

Bir yemek kaşığı toz kil ile iki yemek kaşığı gliserini karıştırın.
Karışım belirli bir kıvam haline gelene kadar karıştırmanız gerekiyor. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Sonra soğuk suyla temizleyin. Bu kil gliserin karışımı cildiniz pürüzsüz bir görünüm alarak, yumuşacık hale gelecektir.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Genç Kalmanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz