Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer
Abone ol

Göz altı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları için ne yapabiliriz. Gözaltı morlukları için  krem, Göz altı morlukları neden olur, göz altı morlukları tedavi edilebilir mi sorusunun cevabını vermek için, göz altı ve gözaltı kremleri hakkında ufak bir yazımızı sizlerle paylaşacağız.

 

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Gözaltı morlukları, uykusuzluk, stres, yanlış ve düzensiz beslenme, aşırı yorgunluk ve genetik olarak oluşur. Düzensiz ve tam alınamamış bir uyku, sabah göz altı morluklarıyla uyanmanıza sebep olur. Sigara ve aşırı alkol tüketimi de, göz altı morluklarının en önemli sebeplerindendir. Stres, uzun saatler boyunca, hiç dinlenmeden çalışmak da gözaltlarınız için kötü bir görüntü oluşturur.

 

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer – Nasıl Giderilir?

Göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun cevabı, öncelikle göz altı morlukları neden olur başlıklı yazımızda gizli. Önce göz altı morluklarına neden olan sebepleri ortadan kaldırmak lazım. Göz altı için kullandığınız bir kremin, bakım maskesinin veya çeşitli ürünlerin faydalı olabilmesi için, yaşam tarzınızı düzene sokmalısınız. Aksi taktirde, geçici bir çözüm olacak ve ilerleyen zamanlarda daha kötü bir göz altı ile karşılaşabileceksiniz.

 

Göz altı morlukları için tedavi yöntemleri mevcuttur. Göz altı morluklarının tedavi edilebilmesi için, doğal yöntemler, kremler öneriyoruz. Kozmetik ürünler, çoğu kez yeterli gelmemekle birlikte, yanlış bir göz altı kremi kullandığınızda sonuç felaket olabilir.

 

Göz Altı Morlukları İçin Krem

Göz altı morlukları için doğal bir krem tarifi veriyoruz.

  • Badem yağı
  • Avokado

Avokadoyu iyice ezip, badem yağı ile karıştırın. Göz çevresine, göz altlarınıza nazik hareketlerle masaj yaparak yedirin. Geceleri yapmanız, sabaha kadar beklemesi daha verimli olmasını sağlar.

 

Göz Altı Morluklarının Tedavisi Var mı?

Gözaltı morluklarının çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlardan en çok tercih edileni, lazerle yapılan göz altı tedavisi. Ayrıca ışık dolgusuyla ya da yağ enjeksiyonuyla yapılan, göz altı morlukları tedavileri mevcuttur.

 

Göz altı morluklarından kurtulmanız için önereceğimiz en önemli konu, sağlıklı yaşam tarzı.

  • Bol su içmeli
  • Sağlıklı beslenmeli
  • Bol meyve-sebze yemeli
  • Protein alımını dengelemeli
  • Düzenli ve yeterli uyumalı
  • Alkol ve sigaradan uzak durmalı
  • Strese karşı önlemler almalısınız.
Abone ol

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımında Peeling Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz