Günlük Hayatımızda Sosyal Medya
Abone ol

İnternet çağımızın teknolojik devrimi olmuş ve bütün yaşam biçimlerimizi etkileyerek değiştirmiştir. İnternet kullanımı dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artmaktadır.

 

Özellikle sosyal medya ağları milyonlarca kullanıcının her gün ziyaret ettiği ve paylaşımlarda bulunduğu mecralardır ve bu mecralarda günümüzün önemli bir bölümü geçmektedir. Facebook, Youtube, Twitter ve İnstagram gibi internetin en çok kullanılan sosyal medya ağlarıdır.

 

Bu ağlarda eski arkadaşlar bulunmakta, yeni arkadaşlıklar kurulmakta, görüşler, düşünceler ve yaşananlar paylaşılmaktadır. En önemlisi de bu paylaşımların eş zamanlı olması ve anında milyonlarca kişiye ulaşabilmesidir. Sosyal medya günümüzde bireylerin ve toplumların en önemli haberleşme aracı haline gelmiştir.

 

Sosyal Medya Toplumu Nasıl Etkiliyor?

Sosyal medyanın topluma olan etkilerini biz ülkemizde henüz yaşadığımız bir olayla keşfetmiş durumdayız. Küçük bir grupla ve doğa duyarlılığıyla başlayan gezi parkı olayları bir anda binlerce kişiye yayıldı ve bu sosyal medyadaki paylaşımlarla oldu. Çünkü artık sosyal medyayı genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk herkes kullanmakta ve olaylardan haberdar olmaktadır.

 

Sosyal medya aracılığıyla iletişim kurmak, ilgi alanları aynı olan kişilerin bir araya gelmeleri sadece bireysel kullanımlar için değil şirketler ve kurumlar için de artık önemli olmaktadır. Şirketler de bu mecralarda milyonlarca kullanıcıya bir anda tanıtabilmektedir. Bugün sosyal mecrayla tanışıp oradan ayrılabilen kimse yok gibidir. İnternet ve sosyal medya artık hayatımızın içine girmiştir.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bakım İçin Teknolojiden Yararlanabilirsiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz