Hangi Vitamini Kullanmanız Gerektiğini Öğrenin
Abone ol

Kafanıza göre aldığınız multivitamin hapları aslında diğer gıdalardan alacağınız vitamin, aminoasit, mineral gibi mikro besinlerin emilimini azaltabilir. Kısacası, kaş yapayım derken göz çıkarmış oluyorsunuz. Oysaki hangi vitamine ne kadar ihtiyacınız (ya da fazlanız) olduğunu bilseniz önlemini kolayca alabilirsiniz. Peki bunu öğrenmenin kolay bir yolu var mı? Elbette ki… İsmi MN Vitamin Testi.

 

Vitamin testi nedir?

MN Testi vücudunuzdaki vitamin, mineral, antioksidan eksikliğini (ya da fazlalığını) ölçen yeni nesil kan testidir” diyor Emre Teker. Tek yapmanız gereken biraz kan vermek, o kadar. Verdiğiniz kan incelenip size iki hafta içerisinde detaylı bir sonuç listesi çıkartılıyor. Hangi mineral ya da vitamin eksiğiniz var, bu eksiklikler nelere yol açıyor, bu sorunları gidermek için hangi takviyeleri kaç miligram almanız gerekiyor (ya da doğal yollardan almak için neleri yemeniz gerekiyor) hepsini rapor halinde önünüze getiriyorlar.

 

Zayıflamamda faydası olur mu?

Tabii ki! Diyet yapanlar için bu testin önemi daha da büyük. Zira pek çok kişi diyet yaparken kalori alımını azalttığı için, ihtiyacı olduğu vitamin ve minerallerden mahrum kalıyor. Haliyle metabolizmanın normal işleyiş düzenini de bozuluyor. Bu da kilo verme hedefinizi baltalıyor.

 

Örneğin kalsiyum eksikliği, yağların depolanmasını önleyen bir hormon olan kalsitiriolün salgılanmasını azaltır. Eğer kalsiyum eksiğiniz olduğunu bilmezseniz zayıflamanız daha uzun sürer. Teker “Bu test kişiye özel diyet kavramını tamamlayan en önemli silah” diyor.

 

Testi yanıltmak mümkün mü?

Testten önceki haftalarda yediklerinizin sonucu etkileyeceğinden endişe etmeyin. Bu test genetik olarak hangi mikro besinlere ne oranda ihtiyaç duyduğunuzu hataya pay bırakmadan tespit ediyor. Özetle sizin geçtiğimiz hafta sonu ya da bu sene içerisinde nasıl bir tempoda vücudunuzu hırpaladığınızın ya da nasıl beslendiğinizin bir önemi yok. Testi yanıltmanın imkanı yok. Tabii ilerleyen haftalarda bu testin de şifresi çıkarsa onu bilemeyiz.

 

Bu liste neyi anlatıyor?

Elinize detaylı sonuçlar geldiğinde ne yapacağını bilmez bir halde şaşıp kalacağınızı sanmayın. Her türlü detay düşünülmüş. Ferin Group bünyesindeki diyetisyenler test sonrasında sonuçları anlamanız için size danışmanlık hizmeti veriyor.

 

Yeni beslenme alışkanlıklarınız konusunda size öneriler verip motive ediyor, size uygun beslenme planı da çiziyorlar. Son olarak aklınızdaki o büyük soruyu cevaplayalım: Vitamin testinin ücreti 1190 TL (Mayıs 2011 fiyatıdır).

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Uyku Bozukluğuna Karşı Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz