Hangi yaşta hangi estetik yapılmalı?

Hangi yaşta hangi estetik yapılmalı? hakkında hazırladığımız güncel konumuzu okumaktasınız. Bu bilgilerin size faydalı olacağını düşünüyor ve okuduktan sonra bir yorum yaparak değerlendirmenizi umut ediyoruz.

 

Estetiğin de yaşı ve zamanı olur mu demeyin, olur! Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Duman, hangi yaşta hangi estetiğin tercih edildiğini açıkladı.

 

30′lu yaşlarda estetik

30’lu yaşlarda sonradan iyice yerleşecek ve giderilmesi oldukça güç olacak ince kırışıklıklar yahut çizgiler uğruna kök hücre, dolgu ve botoks uygulamaları tercih ediliyor. Ayrıca 30’lu yaşların ufak yahut büyük göğüslü kadınlar uğruna meme ameliyatlarında ideal yaşlar olarak kabul edilebilir.

 

40′lı yaşlarda estetik

40’lı yaşlarda derinin elastikiyeti iyidir ancak metabolizma istenmeyen yağ dokularını eritmede eskisi kadar hızlı ve tesirli çalışmayacağından lazer lipoliz düşünülebilir. Lazer ile yüz ve boyun gençleştirme bu dönemlerde sık uygulanan işlemler arasında. Dolgu ve botoks uygulamaları da bu yaşlarda da tercih edilmeli.

 

50′lı yaşlarda estetik

50’li yaşlarda ise lazer lipoliz ve lazer ile yüz germe operasyonları tercih edilebilir. Bu yaşlarda el sırtı, dekolte, yüz uğruna uygulanan lazer biyostimulasyon işlemleri, kök hücreden zengin yağ dokusu ile kaybedilen cilt altı dokularının yerine konulması gibi müdahaleler gerçekleştirilebilir.

 

Çoğu kez “yüzü genç ancak elleri yaşını ele veriyor” eleştirileri ile karşı karşıya kalan kadınlar, artık kombine tedaviler ve ufak cerrahi müdahalelerle daha genç, dolgun ve parlak el derisine sahip olabiliyorlar. Güneş ışınları, soğuk hava gibi çevresel faktörlere maruz kalan ellerimiz, ne yazık ki çok genç yaşlarda dahi sıhhatli görüntüsünü kaybedebiliyor. Çoğu vakit ellerimizi sakllakin ihtiyacı hissetmemize neden olan bu kırışıklıklar ve lekeler artık tarih oluyor. Estetik ve plastik cerrahi uygulamalar, genç görünümlü ellere sahip olma hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor.

 

Yaşlılığa bağlı doku kayıplarında ise vücudun herhangi bir yerinden alınacak çok az miktardaki kişinin kendi yağ dokusu, kök hücrelerden yana zengin bir hale getirilerek el sırtına önemli enjektörler yardımıyla verilebilir. Bu, el sırtındaki kollajen doku kaybının ve gevşekliğin giderilmesi açısından son derece berrak bir tedavi yöntemidir. Lazer biyostimulasyon uygulaması sayesinde el sırtı bölgesinde iki hafta arayla yapılan ve oldukça kısa süren en az iki seans ile gözle görülür sonuçlar elde edilebilir.

 

Estetik operasyonlar bağımlılık yaratır mı?

Kolay, zahmetsiz gerçekleştirilebilen ve mutluluk veren işlemlerin sık tercih ediliyor. Bir kadın, çene yanlarında oluşan sarkmalardan, boynundaki gevşemeden, burun ve ağız yanlarındaki çizgilerden şikayetçiyse ve bunları kök hücreyle, kendi yağ dokusuyla, dolgu, botoks yahut lazer ile kolaylıkla yok edip günlük hayatına devam edebiliyorsa, bunu tercih etmesinde hiçbir sakınca yoktur. Uzman bir estetik cerrahın saplantı halini almış, artık yavaş yavaş psikiyatrik bir sorun olmaya başlayan estetik operasyon takıntılarını kontrol edebilmesi, hastasını ikna edebilmesi gerekir.

 

Eveeeet.. Bu yazımızında sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu konumuzda Hangi yaşta hangi estetik yapılmalı? ile ilgili bilgilere yer verdik.. Azıcık aşağıdaki bulunan benzer konular bölümünde bu konuya benzer öteki konuları bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi başlıklı makalemizde Cilt Bakımı, D Vitamini ve Kozmetik Ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz