Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi

Biz kadınların en değer verdiğimiz güzellik sırlarından birisi de elbette ki saçlarımız. Kadınlar arasından en çok şikayet edilen kusur ise yıpranmış ve hasar görmüş saçlardır. Elbette bir çok bakım ürünü sayesinde daha sağlıklı saçlara kavuşuyor olsak ta bu sorunun en büyük çözümü ise doğal yağlardır. İşte saçlarınızın bakımını yapabileceğiniz hiçbir kimyasal içermeyen 6 doğal yağ;

 

Argan Yağı

Fas’a özgü Argan ağacının yemişlerinden üretilen çok önemli yağ, son dönemde güzellik endüstrisi tarafından saç bakımında kullanılmaya başlandı. Elbette içeriğinde argan yağı bulunan kozmetik ürünlerinden satın almak yerine, kendisini kullanmak daha faydalı olacaktır. Saçlarımız için çok önemli yağlar içeren argan yağı aynı zamanda tam bir B ve E vitamini deposu. B ve E vitamini saçların bakım ve korunmasında çok önemli bir rol oynamakta.

 

Hindistan Cevizi Yağı

Son dönemde yiyecek olarak ta favori olarak tüketilen Hindistan Cevizi; yorgun, bitkin ve bakımsız saçların yeniden sağlıklı haline dönüşmesi için çok önemli bir görev görüyor. Hindistan Cevizi yağının sadece bakımsız saçlarınızın onarılmasından ziyade; kepek sorununu ve saç kırıklarının önlenmesi konusunda da gayet etkili.

 

Zeytinyağı

İçeriğinde tekli doymamış yağlardan bolca içeren zeytin yağının; vücut, cilt, tırnak ve saçlar için son derece iyileştirici bir etkisi vardır. Saçlarınızın parlaklığı konusunda sorunlar yaşıyorsanız E vitamin deposu olan zeytinyağı en büyük yardımcınız olacaktır.

 

Yalancı Safran Yağı

Halk arasında yalancı safran olarak adlandırılan ancak aspir bitkisinin yağı olan bu doğa harikası yağ; saç gözeneklerini güçlendirir, hasarları azaltarak, parlaklığı arttırır.

 

Avokado Yağı

Aztek uygarlığı zamanından bu yana bilinen Avokado, ismini de yine bu uygarlıktan almaktadır. Lezzeti ve afrodizyak etkisinin yanından bir çok önemli faydası da bulunmaktadır. Protein açısından oldukça zengin olan Avokado meyvesi; A, E, B vitaminlerinin yanında yüksek miktarda da potasyum içermektedir. İnsan vücuduna olan katkıları saymakla bitmez ve tüm vücudumuz için önemli bir vitamin kaynağı olmasının yanında bir güzellik ürünü olarak saç bakımında önemli bir yeri vardır.

 

Keten Yağı

Saç maskesi, yüz maskesi, kırışıklık önleyici hatta katikül iyileştirici olarak dahi kullanılabilir. Omega yağ asitleri bakımından zengin olan Keten Yağı özellikle saç bakımında kullanabileceğiniz en önemli yağlardan birisidir.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri, Kahve ve Maske hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz