Haşerelere Karşı Elektronik Haşere Kovucu
Abone ol

Evde ya da çeşitli mekanlarda karşılaşılmak istenmeyen sorunlar arasında haşereler de yer alıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında sıkça karşılaşılan bu durumdan kimse hoşlanmaz. Düzenli ilaçlama ya da kendi kendinize ürettiğiniz ilaçlı çözümler ne kadar faydalı ya da sağlığınıza ne kadar zararlı olduğunu düşündünüz mü?

 

Şuan piyasa da bulunan birçok haşere ilacı kimyasal içeriyor ve insan sağlığı açısından çok zararlı. Sadece sağlığa zarar vermekle kalmayan haşere ilaçları çevreyi de tehlikeye atıyor.

 

İçindeki kimyasal bir yana bir haşere ilacı tüpünün doğada yok olma süresi 4 yüzyıl. Kullanılan ilaç tüplerinin %60’nın geri dönüşüme gitmediğini düşünürseniz çevre kirliliğinin ne denli arttığını hayal edebilirsiniz.

 

Haşerelere karşı ne yapılmalı?

Haşerelere karşı artık farklı çözümler geliştiriliyor. Kimyasal olmayan, sağlığa ve çevreye zarar vermeyen bu çözüm; elektronik haşere kovucular.

 

Kullanımı çok kolay ve etkisi kesin olan bu yöntem haşere sorununu önleyen en ideal çözümdür. Elektronik kovucular 120-200 metrekarelik bir alanda etkili olabiliyor. Cihazın yaydığı ses dalgaları hamam böceği, karınca, örümcek, fare, bir, pire ve kene gibi haşerelerin mekandan çıkmasını sağlıyor ve tekrar haşerelerin girmesine karşıda koruyucu bir görev görüyor.

 

Bunun nedeni; cihazın yaydığı ses dalgalarının haşerelerin bağışıklık sistemine karşı gösterdiği etki. Bağışıklık sistemleri çökme tehlikesi ile karşılaşan haşereler bulundukları yerden çıkmak zorunda kalıyor. Evcil hayvanlar ve insanlar üzerinde ise hiçbir olumsuz etkisi yok.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Şişmanlık Kısırlığa Neden Olabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz