Hollywood Yıldızları Nasıl Zayıflıyor?
Abone ol

Dünyanın en ünlülerinin uğrak yeri olan Viva Mayr sağlık merkezi, ünlülere ve zenginlere uyguladığı zayıflama seansları ve diyet listeleri ile biliniyor. Yaklaşık 2 hafta uygulanan hızlı kilo verme diyetinin maliyeti ise 20 bin dolardan başlıyor. Ünlülerin ve zenginlerin gittiği diyet merkezinden bir de kitap yayınlandı. Kitaba göre zayıflamanın temelinde yatan birçok konu aydınlatılarak topluma kazandırıldı.

 

Viva Mayr sağlık merkezinin kitapta yer alan açıklamalarına baktığımızda birbirinden önemli tespitler var:

İnsanın metabolizmasında sıkıntılar oluşturan kafein ve şeker uzak durulması gereken besinler. Bu besinleri vücuda aldığınızda metabolizma negatif etkiye sahip oluyor. Metabolizma negatife döndüğünde ise başta sindirim sistemi olmak üzere tüm beden etkileniyor.

 

Vücuda faydası dokunacak besinler öğlen yemeğine kadar alınmış olmalıdır. Zayıflamaya etki eden en önemli besinler sabah vakitlerinde tüketilmeli. Günün diğer kesimlerinde de tüketime devam edebilirsiniz ancak özellikle öğleden öncesinin işaret edilme sebebi vücudun bu zaman diliminde çok hızlı çalışıyor olması. Sindirim sistemi bu saatlerde hızlı çalışır ve gün ilerledikçe yavaş çalışmaya başlar.

 

Gelenekselleşen anlayışın tersine sebzelerin ve meyvelerin tüketimi gündüz yapılmalıdır. Meyvelerin içeriğinde yer alan şeker miktarı azımsanmayacak ölçüde.

 

Akşam yemeğinde sebze ve az pişmiş yağsız balık önerilmektedir. Akşam yemek vakti ise 6’yı geçmemeli. Geçerse sindirim açısından pek sağlıklı olmaz ve hazım zorlaşır.

 

Diyetlerin ve zayıflamanın belki de en önemli püf noktası çok çiğnemek. Ağza alınan besinler ciddi anlamda efor sarf edilerek çiğnenmeli ve bu şekilde yutulmalıdır. Çok çiğnenen besinler sayesinde metabolizmayı yormamış olur, mideye kolaylık getirmiş oluruz.

 

Çay ile kahvenin 2 hafta yasaklı listede yer aldığı bu diyette sabah kahvaltısından evvel bir bardak ılık su öneriliyor.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Günlük Kalori Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz