Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?
Abone ol

Karın ağrısı kimi zamanda yanılmaz şekilde olabilmekte hatta bazı durumlarda insanları sürekli tuvale gitmek zorunda bile bırakmaktadır.

 

Karın ağrısının çok farklı sebepleri olabilmektedir. Soğuk havalarda üşütünce, ayakları soğuktan korunmayınca, bağırsak rahatsızlıklarında ya da sindirim bozukluklarında karın ağrısı yaşanabilmektedir.

 

Ciddi bir sorundan kaynaklanmıyorsa karın ağrısı basit bitkisel yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Bunun için hem kendinizde hem de özellikle bebeğiniz karın ağrısı şikayetinde tatlı bademi iyice ezip süt ile karıştırıp içebilirsiniz.

 

Kaynar suda nane ile limon kabuğunu demleyip içmek de karın ağrısına iyi gelmektedir. Bir çay bardağındaki kaynar suda pelini demleyip onu da azar azar içmek karın ağrısına birebir gelmektedir. Ilık suda bekletilen tarçını günde birkaç öğün tüketerek karın ağrısını gidermek mümkündür.

 

Karın ağrısına iyi gelen bitkisel yöntemler arasında yılanyastığı ile yapılan tarif de yer alıyor. Benekli yılanyastığı otunu sekiz saat süreyle soğuk suda bekletiniz. Sonra süzünüz ve günde altı yudum almak şartıyla tüketiniz.

 

Bu uygulamanın püf noktası ise karışımın her seferinde sıcak su içerisinde bardağı ile ısıtılarak içilmesidir. Verdiğimiz karın ağrısına iyi gelen bitkisel yöntemi uyguladığınızda, kısa sürede bu ağrılı ve sancılı problemden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

 

Benekli yılanyastığı otu karın ağrısına birebir çözüm olan bitkidir. Bu bitkiyi aktarlarda ve buna benzer yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Karın ağrısıyla ilgili diğer makalelerimizi de incelemenizde fayda var. Mavi gün sizlere sağlıklı bir yaşam geçirmenizi diliyor.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Kulak Kiri Temizleyici Sprey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz