Kaş Kaldırma Estetiği ve Operasyonu
Abone ol

Kaş kaldırma operasyonu yaptıran kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ameliyatın kısa süreli ve diğer bir çok estetik operasyona göre kolay olması bu operasyonu daha da popüler hale getirmiş durumda.

 

Kaş kaldırma operasyonunda en büyük sorun insanların genel anlamda ideal kaş pozisyonları ile ilgili kabul ettiği yanlış bilgiler. Çoğu insan kaşlar ne kadar yukarıda olursa görüntünün o kadar iyi olacağını sanır.

 

Oysa çoğu gözde kalkık kaşlar sinir ve kızgınlık ifadesidir. Israrla kaş kaldırma estetiği yaptıran kadınlarda bu durumda ciddi olarak görülebilir. Kaş kaldırma estetiği yapmak için öncelikle uzman bir hekimden bu operasyona uygun cilde sahip misiniz bunu öğrenmeniz gerekir.

 

Estetik dünyası ideal kaşın nerede olması gerektiği konusunda yıllardır büyük bir tartışma içinde. Çoğu kadın o yılın modası olan kaş çizgileri istiyor ancak doğru kaş kaldırma operasyonunun yüz ölçülerine uygun yapılması gerekmekte. Gelişi güzel kaş kaldırma operasyonu yapılması halinde yüzünüzde geri dönülmez hasarlar bırakmasına neden olabilir. Bu da sağlığınız açısından çok riskli demektir.

 

Bu nedenle çoğu operasyon talep eden kadın için sorunlu yerdeki kaşları operasyon ile aldırması öneriliyor. Estetik dünyasındaki genel görüş kaşların düze yakın, kuyruk kısmının ise daha kalkık olması gerektiği şeklindedir. Bunun dışında botoks ile de kaşlar kaldırılabilir. Botoks yapılması için öncelikle bazı  testler yaptırmanız gerekiyor. Yüzünüzün botoks için gerekli işlemler uygulanması için cilt testleri yapılarak ona göre botoks işlemleri başlatılıyor.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz