Kavitasyon Yöntemi Zayıflatır mı?
Abone ol

Kavitasyon ultrason yöntemiyle cildin dış yüzeyine uygulanan ve ses dalgalarının enerjiye dönüşerek yağları parçalama işlemidir. Cerrahi olmayan kavitasyon uygulaması boyunca beklenilen sonucu desteklemesi açısından yağsız diyet programları ve beraberinde bol su içilmesi gerekiyor.

 

Kavitasyon uygulamasının ilk seansında 2-10 cm arasında bir incelme gözlenebilir. Yaklaşık 10-15 gün aralıklarla uygulanan seanslar genellikle haftada iki ve daha sonra haftada bir seans olmak üzere devam edebiliyor. Fakat kişinin durumuna göre bu seansların sayısı da farklılaşabiliyor.

 

Selülit ve fazla yağlanmada son derece etkili olan bu yöntem ağrısızdır ve son derece güvenlidir. Kavitasyon; karın, bel çevresi, basen, kollar, bacaklar, ayak bilekleri, gıdı ve sırt bölgesinde uygulanabiliyor. Hamilelerde, cilt hastalıklarında, yüksek ve düşük tansiyon, kalp rahatsızlığı, diyabet ve tümörlü kişilere kesinlikle tavsiye edilmiyor.

 

Kavitasyon uygulamasının ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyon da sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için; yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

 

Eritilen yağların vücuttan atılması için kavitasyon uygulamasından bir gün ve önce ve bir sonraki en az 2,5 lt su içilmesi öneriliyor.

 

Diğer yöntemlere göre çok daha kalıcı sonuçlar sağlayan kavitasyon yöntemi kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de rahatlıkla uygulanabiliyor. Bölgesel olarak idealiniz de ölçülere kavuşurken bu yöntem sayesinde cildiniz de her zamankinden daha sıkı bir yapıya kavuşuyor.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Diyet ve Su Arasındaki İlişki başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz