Kötü Diyet Kanser Yapıyor
Abone ol

Amerikalı uzmanlar tarafından paylaşılan verilere göre sağlıksız ve özensiz yapılan diyetler kanser riskini diğer bireylere göre daha fazla arttırıyor. Diyet, iyi beslenme ve sonucunda fit bir vücuda sahip olma arzusuyla yapılan beslenme düzeni olduğundan beslenme düzeninde yer alan yanlış tercihler kanser riskini tetikliyor.

 

Diyet menülerinde protein alacağım derken yüksek doymamış yağ oranı bulunan malzemelerden tüketenler için tehlike çanları alarm veriyor.

 

Hücrelerimize ve dolayısıyla dokulara zarar veren yağ çeşitleri doymuş yağlardır. Margarin olarak tabir ettiğimiz ürün çeşitlerinde oldukça fazla bulunan trans yağ da bu etkiye sahip. Trans yağ doğal yollardan üretilmeyip fabrika ortamında oluşturulan yağ çeşitleridir. Buradan çıkarılacak sonuç ise doğal olmayan her besinin birtakım sağlıksız beslenmelere yol açtığıdır.

 

İyi bir diyet menüsü nereden elde edilir ve nasıl uygulanır? Bu konuda internette ve basında yüzlerde diyet listesi bulabilirsiniz ancak ciddi bir çalışmanın eseri olmayan diyet listelerini kesinlikle uygulamayın. Kim tarafından söylendiği ve yazıldığı belli olmayan diyet listelerine itibar etmeyin.

 

Bitki kürlerinin yaygınlaşmasıyla ekranlara birçok profesör çıkmaya başladı. Bu durum kilo vermek isteyenlerin duygularının sömürülmesine ve popülist söylemlerle yanlış diyetlerin önerilmesine sebep oluyor. Popülist söylemlerle önerilen diyetlere karşı önlem alın ve kanser riski taşıdığını unutmayın.

 

En sağlıklı diyet önerileri sizin yağ oranınıza, boyunuza ve kilonuza göre uzman doktorlar tarafından yani diyetisyen tarafından önerilen diyet listeleridir. Diyetisyenler hastaları düzenli kontrollerle hem rehabilite ediyor hem de diyetin sağlıklı işleyişini kontrol altına alarak risk tablonuzu ortaya çıkarıyor.

 

İmkanı olanların ister devlet hastanelerinde isterse de özel hastanelerde destek alabileceği diyetisyenler var. Hangisinin en iyi olduğundan ziyade hangisinin en tecrübeli olduğunun ve en çok yayınının olduğuna bakmak daha mantıklı.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Hollywood Yıldızları Nasıl Zayıflıyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz