Liposuction Maduriyeti: Yağlar Geri Geliyor

Vücut yağlarınız azaltmak, bel çevresini inceltmek için hızlı bir yol arıyorsunuz. Liposuction’ı denemeyin, hızlı bir karar verip ona güvenmekle hata ettiğinizi iş işten geçtikten sonra anlamaktansa, hiç yaptırmayın.

 

İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan bir raporda, Amerikalı araştırmacılar Teri Hernandez ve Robert Eckel, Colorado Üniversitesi’nde liposuction’ın yağları yakmadığını aksine daha sonra yağlanmayı tekrar başlattığını üstelik vücudun beklenmedik farklı bölgelerinde bile yağlanma yaptığını bildirmişlerdir.

 

Genellikle liposuction sonrası bu yağlanmalar, kalça ve uyluk bölgesini hedef alırken, omuzlar, kollar, üst karın hatta boynu bile hedef alabilir. Ortalama kiloyu da artırır hatta obezliğe de sebep olabilir. Vücudun değişik yerlerine deri altında yağ birikimine izin verir. Uzun vadede sizi aldatan bir yöntem olduğu gibi aşırı yağlanmaya yol açar ve pahalı bir yöntemdir.

 

Yıllar geçtikçe popülaritesi artan liposuction plastik cerrahide yerini edinmiştir. Tıp uzmanlarına göre liposuction sözde güvenlidir. Ancak agresif liposuctionda yağlar hızla yakılıp aynı hızla ve artarak da geri gelir. Ve agresif liposuction aynı zamanda uzun süreli doku ve sinir hasarına neden olabilir.

 

Çok fazla et ve yağlı yiyecek tüketiminden kaçınarak, iyi uyku alarak, düzenli hareket ederek, meyve sebzeye ağırlık vererek, sigara ve alkolden uzak durarak doğal yağ yakımı sürecini başlatabilirsiniz. Bu şekilde çok daha kalıcı ve uzun ömürlü bir incelme sizinle olur. Sağlığınızdan da feragat etmemiş olursunuz.

 

Liposuction daha iyi yaşam ve diyet için bir alternatif değildir. Sanıldığının aksine emboli riski diğer bütün ameliyatlarda olduğu kadardır ve oldukça nadirdir. Hastalarda bazen uygulama alanlarında geçici uyuşukluk olur. Ayrıca yanlış uygulana liposuction ameliyatları cinsel hayatı da olumsuz yönde etkilemektedir.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Beslenme, Diyet ve Karaciğer hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz