Makyaj Teknikleri Uygulanırken Yapılan Makyaj Hataları

Kadınlar için güzellik çok önemlidir. Bunun içinde, makyaj denilen bir olgu dünyamızda yer almaktadır. Bazı kadınlar kendi doğal güzellikleriyle güzel görünürlerken, bazı kadınlarda yapılan makyaj sonucu güzel görünmektedirler. İster doğal güzellik olsun isterse makyaj güzelliği olsun, yanlış yapılan bir makyaj hatası tüm güzelliğe gölge düşürebilir. Bizde bunun önüne geçmek amacıyla sizlere kadınlar tarafından en çok yapılan makyaj hatalarını sunalım dedik. İşte en çok yapılan makyaj hataları.

 

Yanlış Kapatıcı ve Fondöten Kullanmak

Kadınların en çok karıştırdığı noktalardan bir tanesi, kapatıcı ile fondötenin aynı işlevi gördüğüdür. Bu bilgi tamamen yanlıştır. Öncelikle kapatıcıyı kullanmak için mutlaka nemli bir cildiniz olsun. Arkasından kapatmak istediğiniz bölgeye çok az uygulayarak emdirin. Daha fazla yedirmeye çalışmayın. Sonrasında ise fondöteni sürebilirsiniz. Genellikle kadınlar, kapatıcıyı fondöten gibi kullanma hatasına düşmektedirler. Bu hataya düşmeyin.

 

Fondöten Seçiminde Yanlış Renk

Fondöten bir çok kadının bronz göstermesi için kullandığı makyaj malzemelerinden birisidir. Fakat, çok bronz görünmek için fazla koyu renkte, fondöten sürmek yanlış bir tercih olacaktır. Bu yüzden, kış aylarında özellikle açık renkli fondöten kullanmaya özen gösterin.

 

Dudakta ve Çevresinde Dikkatsizlik

Özellikle, dudak renginin makyajınızla alakasız bir renk olmamasına dikkat edin. Evet kırmızı sizi seksi ve güzel gösterecektir ancak doğru renklerle ve doğru makyaj metoduyla kullandığınızda. Ayrıca, dudaklarınızın çevresini çok belirgenleştirmemeye dikkat edin.

 

Rimel Sürmede Bazı Hatalar

Aceleyle sürülen rimel kalıntıları, hem tüm makyajınızın güzelliğini bozacak hem de hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Bu yüzden rimelinizi sürerken, ağır ve dikkatli sürmeye özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Sarışınlar İçin Gece Makyajı Önerileri başlıklı makalemizde Makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz