Meme Küçültme Operasyonu Sonrası Yaşanabilecekler
Abone ol

Meme küçültme operasyonu için karar verdiniz ve bu ameliyatı çeşitli sebeplerden ötürü yaptıracaksınız. İster özel olsun ister sağlık nedenlerinden ötürü olsun, bu ameliyat sonrası yaşanabilecek bazı durumlar bulunmaktadır. Bu olası durumlar sıklıkla karşılaşılmakla birlikte, operasyonu geçiren kimseye çok fazla rahatsızlık vermemektedir.

 

Uzman ve deneyimli bir ekibin yanı sıra, ameliyatı yaptıracağınız yerin kaliteli olması bu olumsuzlukları en aza indirgeyecektir. Eğer göğüs küçültme ameliyatı için karar vermişseniz, mutlaka doktorunuza danışarak yaşanabilecek bazı riskler hakkında bilgi alınız.

 

Meme küçültme operasyonu çok kolay bir operasyon değil. Estetik cerrahın iyi olması, operasyonun başarılı şekilde sonuçlanmasıyla son bulacaktır. İşte, yanlış yerde ve yanlış doktorların elinde yaptıracağınız cerrahi müdahalelerde oluşabilecek bazı sıkıntılar şunlardır;

 

Yaşı ilerlemiş kişilerde, yaraları hızlı iyileşmeyen hatta çok geç iyileşen kişilerde ve özellikle sigara içen kişilerde, meme başında görülmesi muhtemelen bazı enfeksiyon ve kanama riskleri bulunmaktadır. Fakat, bu gibi olumsuzluklar pomad ve antibiyotik tedavi yöntemleriyle düzeltilebilmektedir. Ancak rastgele kullanılan antibiyotikler çok sakıncalıdır. Uzman hekimlerin verdiği antibiyotik ilaçların kullanılması gerekiyor.

 

Geçirilen meme küçültme ameliyatı sonrası, meme uçlarında veyahut memenin hepsinde his kaybı yaşanma ihtimali bulunmaktadır.

 

Nadir olarak görülse de, meme başına bağlı bulunan damarların zedelenme riski taşır. Fakat, bu gibi olumsuz durumda dahi, yeni bir müdahale ile meme ucu ve aerola dediğimiz şey yeniden oluşturulabilir. Bu nedenle

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Kuralları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz