Sarışınlar İçin Gece Makyajı Önerileri

Bugünkü yazımızı sarışın bayanlar için yazacağız. Özellikle gece dışarı çıkarken doğru makyajı yapmak için çaba gösteren her kadın gibi sarışın kadınlar da buna oldukça dikkat etmektedirler. Bu yazımızda sarışınların gece dışarı çıkarken makyajlarında dikkat etmesi gerekenleri ve bu makyajla ilgili önerileri sizlerle paylaşacağız. Özellikle sarışın kadınların ilgisini çekecek öneriler bakalım nelermiş.

 

Geceleri yoğun ışıklar sizi boğacaktır. Bu yüzden yüzünüze süreceğiniz pudrayı transparan pudra olarak seçin ve bunu bir fırçanın yardımıyla güzelce tüm yüzünüze yedirin.

 

Süreceğiniz transparan pudra da ton farkının ortaya çıkmasını önlemek için mutlaka boyun bölgelerinize de bu pudradan sürmeyi ihmal etmeyin. Böylece, ortaya çıkabilecek ton farkını önlemiş olursunuz.

 

Allıkların renk tonu mat renklerden seçiniz ve o şekilde yüzünüze uygulayınız.

 

Sarışın kadınlar mutlaka baskın ve vurgulu tonlardaki renkleri kullanmalıdırlar. Bu yüzden fondöten seçerken, mutlaka yarım ton daha koyu tonlarda bir renk seçiniz. Ayrıca, gözlerinizin üstünü ve altını mutlaka aydınlatmaya dikkat edin.

 

Sarışın kadınlarda özellikle altın rengi gece yapılacak makyaj için çok uygundur. Kontrast renklerle gölge yapmayı ihtimal etmeyin.

 

Sarışın kadınlar gece makyajı yaparken ruj tercihinde koyu renkleri tercih etmelidirler. Ayrıca ruj tercihlerinde ışıltılı ve parlatıcılı rujlar hoş duracaktır.

 

Yüzünüze uyguladığınız tonların birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmeye özen gösterin.

 

Yukarıda bahsettiğimiz önerilerle, artık geceleri dışarı çıktığınızda daha çok fark edilecek ve daha çok göze çarpacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırmak İçin Doğal 2 Maske başlıklı makalemizde Maske hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz