Sezaryen Doğum Ameliyatının Avantajları
Abone ol

Son yıllarda sezaryen doğumlar daha fazla ilgi görmeye başladı. Gün geçtikçe gelişmesi ve risklerinin azalması, aslında ciddi bir ameliyat olan Sezaryeni daha da popüler bir hale getirdi. Hem doktorların hem de annelerin kolayına geliyor.

 

Anne Doğum Sancısı Çekmez

Anne olma fikri kadınları çok mutlu etse de doğum yapmak her zaman için onları korkutmuştur. Bu korku bile bazen tek başına bir sezaryen sebebi olabiliyor. Epidural sayesinde belden aşağısı uyuşan anne, ameliyat sırasında hiçbir sancı çekmez.

 

Anne Bebeğin Doğum Anını İzleyebilir

Kısmen yapılan anestezi ile bilinci son derece yerinde olan anne, bebeğinin dünyaya gelişini izleyebilir. Anneler için doğum anı önemli ve çok duygusal bir an. Birçok kadın bebeğinin dünyaya gelişine şahitlik etmek istiyor.

 

Bebek İçin Doğum Tarihi ve Saati Seçilebilir

Doktor, bebeğin gelişimini tamamlandığına karar verdiğinde doğum için bir tarih konur. Bu sayede anne ve babalar bebekleri için özel bir gün ya da saat seçebilirler.

 

Bebek Risksiz Doğar

Bebek, doğum kanalına girme, anne kasları tarafından itilme ve bunun gibi birçok sıkıntıya girmeden kolayca dünyaya gelebilir.

 

Organ Genişleme ya da Sarkmaları Yaşanmaz

Normal doğum yapılmadığı için vajina da genişleme olmaz. İdrar kaçırma ya da idrar torbasının sarkması gibi can sıkıcı sorunlarda yaşanmaz. Şayet idrar torbasının sarkması yada idrar kaçırma hakkında sağlık sorunlarınız varsa bu konu ile ilgili makalelerimiz bulunmaktadır. Ön bilgi amacıyla okuyabilirsiniz.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan İki Doğum Arası Ne Kadar Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz