Sosyal Çevre Nasıl Kazanılır?
Abone ol

Teknoloji bize birçok kolaylığı ve nimeti sunmaktadır. Buna hiç şüphe yoktur ancak bazı zamanlarda bizi birbirimizden uzaklaştırdığı da su götürmez bir gerçektir. Sosyalleşme kavramı insanların birbirleri arasında ilişki kurabilmeleri ve birbirleri ile yaşayabilmeleri kabiliyeti demektir.

 

Bu durumda sosyal ve sürekli iletişim halinde olunan bir çevreye sahip olabilmek için bizim aynı şeyleri sergilememiz gerekmektedir. Sosyal çevre nasıl kazanılır diye soranlara verilebilecek açık ve net bir cevap sizin de o derece sosyalleşmeniz gerektiğidir.

 

Sosyal olmak insanlarla sadece konuşmak birkaç kelime sarf etmek değildir. Sosyal olmayı bazı insanlar sadece ağızdan kelime çıkması ve gün içinde birkaç bin kelime sarf etmek olarak algılamaktadırlar. Bu son derece eksik bir algı olup bazen de yanlış bir algı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal bir çevreye sahip olmak için insanlarla ilişkimizi sağlam tutmalı onların birçok sorununu dinleme ve onlarla beraber eğlenebilirken aynı zamanda beraber ağlayabilme kapasitesine sahip olabilmek demektir.

 

Sosyallikten çok uzağız

Sosyal çevre nasıl kazanılır diye günümüzde soran birçok insanla karşı karşıyayız maalesef. Çünkü bizi sosyallikten uzaklaştıran en büyük olgular internet, cep telefonu, bilgisayar gibi çağımızın tutkunu olduğumuz teknolojik aletler ve ortamlardır. Bu durumlar yüzünden insanların en büyük ihtiyacı olan konuşmayı ve halimizi hatırımızı sormayı artık yitirmiş durumdayız.

 

Sosyal çevre kazanabilmek için öncelikle insanların duygularını paylaşmayı bilmemiz gerekir. Onlara karşı olabildiğince samimi olmamız gerekmektedir. Bu durumu eski kafalık olarak görmemeli aksine onlar ve kendi adımıza oldukça yararlı bir durum olarak görmeliyiz.

 

Sosyal çevre nasıl kazanılır diye soranların bu saydığımız durumları olabildiğince göz önünde bulundurması gerekmektedir. Aksi takdirde insanlarla ilişkilerinde kopukluk olan kişilerin sosyallikten uzaklaşarak milyarlarca insanın yaşadığı dünyada yalnızlaşmasına neden olacaktır.

Abone ol

Bir önceki yazımız olan Spor Yaparken Beslenmeye Dikkat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz